Polecamy:

Notepad2 4.2.25

Dodane w kategorii: Edytory tekstu przez admin

Jest to bardzo prosty i lekki edytor, który jest w stanie zadowolić każdego. Interfejs jest miły dla oka i nie razi ilością opcji. Program oprócz tego oferuje nam zmianę kodowania znaków, podświetlenie składni kilku języków programowania (m.in. HTML, XML, CSS, JavaScript, VBScript, PHP, CSS, C/C++, C#, Java, VB, Pascal, Assembler, SQL).

Czytaj dalej “Notepad2 4.2.25” »

TexMaker 3.1

Dodane w kategorii: Edytory tekstu przez admin

TexMakerDarmowy edytor tekstu, dostępny na licencji GNU (wolnego i otwartego oprogramowania). Stosować go mogą zarówno użytkownicy systemu Windows, Linuxa i Mac OS X. Wspiera zestaw znaków unicode. Posiada opcję sprawdzania tekstu i autouzupełniania zarówno tekstu, jak i kodu źródłowego. Możliwy jest także szybki podgląd pliku PDF. Opcja kart pozwoli nam na równoczesną pracę nad kilkoma plikami tekstowymi czy tabelami. Skróty klawiszowe mogą być dostosowane według potrzeby użytkownika.

Czytaj dalej “TexMaker 3.1” »

Q10 1.2.21

Dodane w kategorii: Edytory tekstu przez admin

Jest to darmowy i prosty program do edycji plików tekstowych. Sam program nie zajmuje wiele miejsca i jest intuicyjny w użyciu. Program nie posiada rozbudowanych opcji, stawiając funkcję pisania tekstu nad zbyt przeładowanym menu opcji. Tryb pełnoekranowy pozwala nam się skupić na tworzeniu, a sam tekst jest co jakiś czas zapisywany automatycznie. Na dole okna mamy wgląd w liczbę znaków, ilość stron czy słów. Prosty edytor pozwala nam na zmianę koloru czcionki, jej rodzaj, odległość między linijkami czy akapitami. Program możemy w każdej chwili uruchomić nawet z pendrive\’a, gdyż nie wymaga instalacji.

Czytaj dalej “Q10 1.2.21” »

Atlantis Word Processor 1.6.5.7

Dodane w kategorii: Edytory tekstu przez admin

Atlantis Word ProcessorProgram ten jest alternatywną dla popularnego Microsoft Word. Umożliwia odczyt i edycję plików DOC i RTF. Jest programem szybko ładującym się i bardzo wydajnym. Jest przyjazny początkującym i bardziej zaawansowanym użytkownikom. Umożliwia standardową edycję plików tekstowych, którą znajdziemy w większości programów. Posiada panel narzędzi, dzięki któremu będziemy mogli edytować proste i bardziej zaawansowane teksty. Program posiada system backupów, dzięki którym nie stracimy niezapisanego dokumentu. Możliwe jest również zaszyfrowanie pliku, używając 256-bitowej technologii szyfrowania. Atlantis na bieżąco sprawdza pisownię i gramatykę wpisywanego tekstu. Dzięki funkcji Overused Words unikać będziemy słów zbyt często powtarzanych.

Czytaj dalej “Atlantis Word Processor 1.6.5.7” »

UltraEdit 17.30.0.1012

Dodane w kategorii: Edytory tekstu przez admin

UltraEditProgram należy do grupy zaawansowanych edytorów tekstowych, stron www czy plików PHP, Java i Javascript. Posiada rozbudowane funkcje, które znajdą zastosowanie zarówno u przeciętnego użytkownika, jak i programisty czy webdevelopera. UltraEdit jest znakomitym zamiennikiem windowsowego Notepada, posiadającym ponad 2 miliony użytkowników na całym świecie. Pozwala na edycję bardzo dużych plików. Zaznacza składnię języka Java, C i C++ czy Perl. Ma wbudowanego klienta FTP i SFTP, który ułatwia przesyłanie plików na serwer.

Czytaj dalej “UltraEdit 17.30.0.1012” »

EditPad Lite 7.0.9

Dodane w kategorii: Edytory tekstu przez admin

Przyjemny i prostu w obsłudze darmowy edytor tekstu. Umożliwia pracę nad kilkoma plikami w tym samym czasie dzięki mechanizmowi kart. Wczytuje bardzo duże pliki w systemie Mac, UNIX czy Windows. Plusem jest cofnięcie wykonanej akcji nawet po uprzednim zapisaniu pliku. Program tworzy backup dokumentu tekstowego oraz posiada funkcję autozapisu.

Czytaj dalej “EditPad Lite 7.0.9” »

TextPad 5.4.2

Dodane w kategorii: Edytory tekstu przez admin

TextPadJest mocno rozbudowanym edytorem tekstowym. Najnowsza wersja dostępna jest w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, holenderskim i japońskim. Wersja 4.7.3 posiada język polski. Producent informuje, że wkrótce dostępne będą i inne wersje językowe. Program działa pod Windowsem w wersji 32 i 64-bitowej. Rozmaitość opcji zadowoli i początkującego użytkownika, który szuka zamiennika Notepada, czy zaawansowanego, który będzie mógł tworzyć i edytować teksty, strony internetowe, bądź korzystać z aplikacji zintegrowanego środowiska programistycznego.

Czytaj dalej “TextPad 5.4.2” »

Sublime Text 1.4

Dodane w kategorii: Edytory tekstu przez admin

Sublime TextEdytor tekstu w wersji ewaluacyjnej. Posiada wiele funkcji oraz możliwości konfiguracji. Umożliwia edycję również kodu źródłowego tekstu.Program umożliwia nam: włączenie automatycznego zapisu pliku, pracę na kilku tekstach naraz dzięki zastosowaniu kart, przełączenie na tryb pełnoekranowy, dodawanie komentarzy, sprawdzenie pisowni i gramatyki, możliwość sortowania ciągów danych, stosowanie i tworzenie makr, zmianę wyglądu programu. Interfejs jest bardzo prosty i łatwy w obsłudze.

Czytaj dalej “Sublime Text 1.4” »

© Katalog programów komputerowych
Free wodpress themes