Polecamy:

Panda Cloud Antivirus

Dodane w kategorii: Programy antywirusowe przez admin

Panda Cloud AntivirusJest darmową wersją antywirusa opartego na technologii chmur. Znaczy to tyle, iż większość operacji wykonywanych jest na serwerach producenta, nie obciążając tym samym naszego komputera. Zaletą jest prosty interfejs oraz brak potrzeby ściągania aktualizacji programu. Chroni przed wirusami, trojanami, rootkitami czy spywarem. Dzięki kolektywnej inteligencji program automatycznie chroni przed zagrożeniami. Minusem jest brak polskiej wersji językowej.

Czytaj dalej “Panda Cloud Antivirus” »

Security Essentials 2

Dodane w kategorii: Programy antywirusowe przez admin

Security EssentialsProgram Microsfotu zajmuje 10-te miejsce na liście komputerswiat.pl, jest także programem darmowym i łatwnym w instalacji. W porównaniu z innymi darmowymi antywirusami, jego czas reakcji na zagrożenia zdumiewa – 11 minut. Zadowala również sposób alarmowania o zagrożeniach. Na tym niestety kończą się plusy. Antywirus posiada przeciętne właściwości, zarówno w wykrywaniu nieaktywnych (94,17%) i aktywnych (porażająca skuteczność 25,93%) wirusów, 3,7% skuteczności w ich usuwaniu i 61,29% skuteczności w bieżącym wykrywaniu zagrożeń.

Czytaj dalej “Security Essentials 2” »

avast! Free Antivirus 6

Dodane w kategorii: Programy antywirusowe przez admin

avastDarmowy program antywirusowy, który nadal zdobywa wielu użytkowników. Zapobiega wirusom, rootkitom i chroni przed złośliwym oprogramowaniem. Posiada polską wersję językową. Plusem jest skanowanie heurystyczne, które identyfikuje nieznane zagrożenia. Avast umożliwia integrację zarówno z przeglądarką, jak i programem pocztowym.

Czytaj dalej “avast! Free Antivirus 6” »

AVG Anti-Virus Free 2012

Dodane w kategorii: Programy antywirusowe przez admin

AVG Anti-VirusDarmowy program antywirusowy, służący do ochrony przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Ma funkcje skanowania komputera w czasie rzeczywistym. Dzięki opcji PC Analyzer możliwe jest zeskanowanie systemu Windows w celu wykrycia wszelkich nieprawidłowości i błędów, również w rejestrze.

Czytaj dalej “AVG Anti-Virus Free 2012” »

AVIRA AntiVir Free Antivirus 10

Dodane w kategorii: Programy antywirusowe przez admin

AVIRAJest to jeden z dwóch bezpłatnych programów antywirusowych, które znalazły się na liście rankingowej (miejsce 9) komputerswiat.pl. Program posiada bardzo dużą wykrywalność wirusów nieaktywnych (99,19%), i niestety bardzo słabą wykrywalność wirusów aktywnych (18,52%). Jedynie 40% skuteczności podczas oczyszczania komputerów już zainfekowanych. Czas reakcji na nowe zagrożenie to tylko 41 minut.

Czytaj dalej “AVIRA AntiVir Free Antivirus 10” »

Panda Security 2011

Dodane w kategorii: Programy antywirusowe przez admin

Antywirus zajmujący 5 miejsce w rankingu. 99,83% skuteczność w wykrywaniu nieaktywnych wirusów, i 95,45% w wykrywaniu aktywnych. Bardzo słaba zarówno wykrywalność nowych zagrożeń w trakcie codziennej pracy (jedynie 64,52%) jak i oczyszczanie zainfekowanych komputerów (60%). Bardzo wysoka ochrona przed atakami z innych komputerów rekompensuje przeciętny czas reakcji na nowe zagrożenia (110 minut).

Czytaj dalej “Panda Security 2011” »

McAfee Internet Security 2011

Dodane w kategorii: Programy antywirusowe przez admin

McAfee Internet SecurityProgram ten przoduje w wykrywaniu wirusów uśpionych i nieaktywnych (99,35% skuteczności). Niestety antywirus nie zadowala jeśli chodzi o jakość obsługi i intuicyjność. Średnia jest również wykrywalność aktywnych wirusów (jedynie 84%), czas reakcji na wykrycie zagrożenia – 150 minut i ochrona przed atakami z innych komputerów. Filtr antyspamowy działa jedynie dobrze, za to program nie ma problemów z rozróżnianiem spamu od maili prywatnych.

Czytaj dalej “McAfee Internet Security 2011” »

G Data Internet Security 2011

Dodane w kategorii: Programy antywirusowe przez admin

PG Data Internet Security rogram ten radzi sobie lepiej z uśpionymi wirusami (wykrywalność na poziomie 99,49%), niż z już aktywnymi (68% skuteczności). Program cieszy się zdumiewającą szybkością w wykrywaniu zagrożeń – 14 minut. Nie wyświetla żadnych fałszywych alarmów. Minusem jest ograniczona ochrona przed atakami z innych komputerów czy potajemnym wysyłaniem danych.

Czytaj dalej “G Data Internet Security 2011” »

Symantec Norton Internet SecurityDrugie miejsce wśród antywirusów w rankingu komputerswiat.pl. Program bardzo dobrze sobie radzi z uśpionymi wirusami (skuteczność 99,01%), trochę gorzej z aktywnymi (jedynie 85,71% skuteczności). Obsługa programu jest intuicyjna. Wykrywalność wirusów wynosi 96,77%, a sam czas reakcji wynosi 71 minut. Minusem jest brak punktu przywracania systemu Windows i brak ochrony przed potajemnym wysyłaniem plików z komputera.

Czytaj dalej “Symantec Norton Internet Security 2011” »

Kaspersky Internet SecurityWg rankingu z 2011 roku, przeprowadzonego przez komputerswiat.pl, jest to program zbierający najwyższe oceny. Wykrywa i eliminuje wszelkie szkodliwe oprogramowanie (100% skuteczność), które uaktywnił użytkownik. Gorzej jednak z wirusami nieaktywnymi i uśpionymi (97% wykrywalności).

Czytaj dalej “Kaspersky Internet Security 2011” »

© Katalog programów komputerowych
Free wodpress themes